Start » Kostka brukowa

Imitacja kostki brukowej

7 stycznia 2010 0 Komentarzy

kostka brukowa, brukDostępne na rynku kostki brukowe wykonane są albo z kamienia, albo z betonu. Jak nietrudno się domyślić, te betonowe są zdecydowanie tańsze – naturalny kamień od dawna już jest bowiem surowcem cenionym. Beton ma jednak to do siebie, że można go obrabiać na wiele możliwości. Tak więc ostatnimi czasy coraz więcej jest betonowych kostek brukowych wykonanych w taki sposób, aby przypominały właśnie naturalny kamień. Przyznać trzeba, iż są to imitacje bardzo udane. Ich powierzchnia charakteryzuje się tym, że nie jest tradycyjnie gładka (jak to bywa w przypadku kostek betonowych), ale jest szorstka. Ponadto pokrywa ją delikatne kruszywo wykonane z naturalnego kamienia. Krawędzie takich imitacji mają nieregularne formy – sprawiają wrażenie nieco poobijanych, podobnie, jak wygląda to w przypadku naturalnych kamieni.

Dzięki specjalnym barwnikom uzyskać można również szeroką gamę kolorystyczną betonowych kostek, bardzo modne są ostatnimi czasy barwy inspirowane naturą – wygląda to bardzo interesująco.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.