Start » Kostka brukowa

Kostka brukowa z roślinami

31 maja 2010 0 Komentarzy

Bardzo często można się zetknąć z takim widokiem, że ułożona w otoczeniu domu kostka brukowa poprzedzielana jest roślinnością – odnosi się wówczas wrażenie, że roślinność z niej po prostu wystaje. Jeżeli jest to odpowiednio przemyślane, wygląda bardzo ładnie i dekoracyjnie.

Specjaliści zalecają, aby do tego celu używać najlepiej kostki betonowej (chociaż można wykorzystywać również i inne materiały służące do układania nawierzchni). W sklepach z materiałami budowlanymi można nawet zaopatrzyć się w kostkę przeznaczoną właśnie do tego celu. Powinna ona cechować się takimi formami, aby pomiędzy nią swobodnie można było sadzić rośliny. Bardzo wskazane są tutaj kostki wyposażone w wypustki – dzięki temu można zachować pomiędzy nimi odpowiedni odstęp.

Taka nawierzchnia z roślinami wygląda wówczas tak, jak powinna, nie mniej jednak najlepiej kłaść ją w takich miejscach, aby nie chodzić po niej za dużo (jest to po prostu niewygodne), niech jej rola sprowadza się do czysto dekoracyjnych funkcji.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.