Start » Kostka brukowa

Możliwości kostki brukowej

29 września 2010 0 Komentarzy

Kostka brukowa już od dłuższego czasu jest zdecydowanie najchętniej wykorzystywana do układania nawierzchni przy domowych posesjach. Domy jednorodzinne nabrały dzięki niej zupełnie innego charakteru. Nowoczesne kostki brukowe odznaczają się wieloma cechami, którym to zawdzięczają swoją ogromną popularność.

Przede wszystkim stwarzają one ogromne możliwości aranżacyjne. Wcale nie muszą mieć tylko i wyłącznie tradycyjnych, prostokątnych kształtów. Dostępne w sprzedaży są również te o klinowych formach, dzięki czemu można z powodzeniem układać je w wachlarze, okręgi i tym podobne. Wiele kostek odznacza się nieregularnymi kształtami, co bardzo ładnie wygląda w ogrodach.

Mnóstwo jest również takich o geometrycznych formach, co sprawia, że idealnie nadają się do ogrodów nowoczesnych, dla przykładu w stylu minimalistycznym. Nowością na rynku są kostki ekologiczne – ich dystansowe wypustki są duże, dzięki czemu powstają z nich nawierzchnie przepuszczalne – woda swobodnie przenikać może do podłoża.

Komentarze są niedostępne.