Start » Kostka brukowa

Ogrodowe ścieżki z kamienia

10 lutego 2010 0 Komentarzy

ściezki ogrodowe, kamienneWłasnoręczne wykonanie ogrodowej ścieżki z kamienia wcale nie musi być trudne, a może dostarczyć właścicielowi posesji wiele satysfakcji, tym bardziej, że obserwujemy ostatnio wielki powrót kamienia jako materiału do wykładania różnego rodzaju nawierzchni, tarasów, schodów itp.

Ścieżki wykonane z kamienia naturalnego są eleganckie i trwałe. W tym celu używa się na ogół ciętych lub łamanych płyt, kostki lub dużych otoczaków. Można stosować różne rodzaje kamieni, ale raczej gatunków trudno ścieralnych, odpornych i twardych, takich jak granit, sjenit czy bazalt. Mniej trwałe, ale również efektowne mogą być ścieżki wykonane z wapienia lub piaskowca.

Warto pamiętać o tym, że jeśli ułożymy nawierzchnię ścieżki równo z poziomem trawnika, nie będziemy mieć później problemów przy jego koszeniu. Natomiast gdy ścieżka sąsiaduje z rabatami lub krzewami, korzystnie jest układać kamień nieco powyżej gruntu, co będzie zapobiegać brudzeniu płytek ziemią.

Opracowanie: stones.pl

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.