Start » Kostka brukowa

Przed zakupem kostki brukowej

20 stycznia 2010 0 Komentarzy

brukarstwo, brukKupując kostkę brukową – ze szczególnym wskazaniem na betonową, trzeba koniecznie zwróć uwagę na klika istotnych rzeczy. Przed dokonaniem zakupu należy wyliczyć, ile będzie jej potrzeba do ułożenia nawierzchni, przy czym niewielka nadwyżka jest jak najbardziej wskazana.

Ponadto trzeba zwrócić uwagę na to czy kupuje się towar pochodzący z tej samej partii. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż nawet ta sama kostka – ale pochodząca z różnych partii – różnić się może odcieniem. Na pierwszy rzut oka raczej nie będzie to widoczne, ale po ułożeniu nawierzchni – jak najbardziej. Z tego tez względu przy jej układaniu stosować trzeba jeszcze jeden zabieg, a mianowicie taki, że stosuje się na przemian kostki z poszczególnych palet. To pozwoli uniknąć wyraźnych różnic kolorystycznych, a całość będzie prezentować się naturalnie.

Na niektórych kostkach obecne mogą być wykwity – czyli naturalnie powstające plamy, niestety, nie do usunięcia. Aby uniknąć ich powstawania, ułożoną kostkę trzeba zaimpregnować.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.